Değişim ve İade/İptal şartları nelerdir?
Değişim ve İade/İptal şartları kapsamında siparişiniz elinize ulaştıktan sonra veya siparişiniz kargoya verilmeden önce 14 gün içerisinde sebebini belirterek iade başvurusunda bulunabilirsiniz.


Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;
1.İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır. Kullanılmış, kutusuz, garanti belgesi ve aksesuarları eksik olan ürünlerin iadesi ve değişimi kabul edilmemektedir.
2.Tekrar satışının yapılmasının imkanı olmayan hiçbir ürün kullanıldıktan sonra iade alınamaz. Tekrar satılabilirliğini bozan orijinal ambalajda hasar ve yırtık gibi durumlar söz konusu ise yine değişmeye iade alınamaz.
3.Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz.
4.İade etmek istediğiniz ürüne Hesabım ->Siparişlerim bölümünden ulaşarak ilgili siparişinizi seçmelisiniz. Daha sonra İptal Et butonuna tıklamanız ve değişim/iade/iptal beyanında bulunmanız gerekir. Talebinize istinaden müşteri memnuniyeti destek ekibimiz sizinle iletişime geçecektir.
5.İade talebiniz onaylandıktan sonra385 sayılı vergi usul kanunu tebliği uyarınca iade işlemlerinin yapılabilmesi için tarafınıza göndermiş olduğumuz e-faturanın iade bölümlerinin eksiksiz olarak doldurulması ve imzalandıktan sonra tarafımıza ürün ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir.
6.İade/Değişim işlemlerinde anlaşmalı olduğumuz kargo şirketi Aras Kargo ile “Karşı Ödemeli” olarak ürün/ürünleri gönderebilirsiniz. Aras Kargo şirketi haricinde gelen “Karşı Ödemeli” gönderilerde, gönderim ücreti tarafınızdan ödenmektedir.
7.İade/Değişim Adresimiz: Bahriye Cad. no:38/A KASIMPAŞA/İSTANBUL/TÜRKİYE HALSAN MUTFAK

 

İade ettiğim ürünün geri ödemesi ne zaman yapılır?
İade ettiğininiz ürünlerin ücreti, cayma hakkınız onaylandıktan sonra 14 iş günü içerisinde kredi kartınıza veya ödeme yaptığınız hesabınıza iade edilir. İade edilen tutarın kartınıza yansıma süresi bankanıza bağlıdır. Kredi kartı ile ödemelerde genelde 1-7 iş gününde hesabınıza yansımaktadır.


İade edilen ürün süreci aşağıdaki gibidir:
1.Ürün bize ulaştıktan sonra iade şartlarına uygunluğu kontrol edilir.
2.Ürün iade şartlarına uygunsa 1-7 iş günü içerisinde iade süreci tamamlanır.
3.Ürün iade şartlarına uygun değilse adresinize geri gönderilir

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR